Masz problem? Chcesz zgłosić propozycję zmian w szkole? Masz ciekawy pomysł? Nie czujesz się bezpiecznie? Lubisz Naszą Szkołę? Opowiedz nam o tym: możesz zadać pytanie na szkolnej stronie internetowej **** możesz zadzwonić tel: 134463349 **** możesz napisać e-mail: xrodzice@gmail.com, xnauczyciel@gmail.com ****Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do wyrażania opinii o szkole, zgłaszania pomysłów, proponowania zmian, informowania o problemach, zadawania pytań ****

Aktualności

04 stycznia 2021 14:58 | Aktualności

Ferie z książką

„Gdy się ktoś zaczyta, zawsze albo się czegoś nauczy, albo zapomni o tym, co mu dolega, albo zaśnie - w każdym razie wygra.” – te słowa polskiego noblisty Henryka Sienkiewicza są obecnie bardzo na czasie.

Konieczność długotrwałego pozostawania w domu, izolacja od przyjaciół, niepokojace komunikaty dobiegające z mediów to dla młodych ludzi duży stres. Wspaniałym sposobem na odwrócenie tej tendencji może być czytanie. Jeśli znajdziesz chwilę na dobrą książkę, być może zapomnisz o szkolnych sprawach i przeniesiesz się w świat ciekawej lektury. Czytanie znacząco redukuje lęk, obniża poziom stresu i pozwala spojrzeć na rzeczywistość z dystansem.

Ferie zimowe to idealny czas na nadrobienie czytelniczych zaległości.

Chociaż uczniowie zwykle mają dość książek, to warto jednak odstawić uprzedzenia na bok i sięgnąć po dobrą powieść. Ktoś powiedział, że czytanie jest nudne? Dzisiaj czytanie jest modne i popularne. Dlaczego więc nie spędzić ferii z książką?

Żródłem dobrej lektury jest również Internet. Proponujemy skorzystanie z nowości książkowych w formie audiobooków, na przykład na stronie http://audioteka.com/pl/.

Wysłuchajcie bezpłatnych fragmentów proponowanych audiobooków. Jeśli Was któryś zainteresuje, książkę do przeczytania w całości znajdziecie w szkolnej bibliotece.

M. L. Stedman – Światło między oceanami

Jay Asher – Światło

Agnieszka Lingas–Łoniewska – Skazani na ból

Olga Tokarczuk – Bieguni

Jakub Małecki – Saturnin

Remigiusz Mróz – Inwigilacja

Jo Nesbo – Pierwszy śnieg

Charlotte Link – Ciernista róża

Marcel Moss – Nie wiesz wszystkiego

Olga Rudnicka – Diabli nadali

Paula Hawkins – Dziewczyna z pociągu

Walter Isaacson – Steve Jobs

Jarosław Grzędowicz – Pan Lodowego Ogrodu

Stephen King – Lśnienie

Dmitry Glukhovsky – Metro 2033

Dan Brown – Zwodniczy punkt

Jodi Picoult – Bez mojej zgody

Guillaume Musso – Ponieważ Cię kocham

Recenzje książek, które być może Was zainteresują, znajdziecie również na stronie https://lubimyczytac.pl/ 

Maria Bal

Przeczytano: 98 razy. Wydrukuj|Do góry