Masz problem? Chcesz zgłosić propozycję zmian w szkole? Masz ciekawy pomysł? Nie czujesz się bezpiecznie? Lubisz Naszą Szkołę? Opowiedz nam o tym: możesz zadać pytanie na szkolnej stronie internetowej **** możesz zadzwonić tel: 134463349 **** możesz napisać e-mail: xrodzice@gmail.com, xnauczyciel@gmail.com ****Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do wyrażania opinii o szkole, zgłaszania pomysłów, proponowania zmian, informowania o problemach, zadawania pytań ****

Aktualności

24 września 2019 13:13 | Aktualności

"Nie śmiecimy-sprzatamy -zbieramy"

W piątek 20 września tysiące uczniów, nauczycieli, harcerzy, pracowników gmin i miast brało udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątamy las”, której inicjatorem był prezydent RP Andrzej Duda. Uczestnicy mogli namacalnie doświadczyć, jak dużym problemem jest zanieczyszczanie polskich lasów. W akcji również wzięło udział 16 uczniów z naszej szkoły - z 1 klasy TGA i 1TPB wraz z opiekunami: Marią Stach , Kingą Kasińską-Stal i Ryszardem Zielińskim.

Młodzież i opiekunowie sprzątali las po tych osobach, którzy spędzając czas w tym miejscu wystawili o sobie niechlubne świadectwo swojej obecności i wykazali się całkowitym brakiem szacunku dla otaczającej przyrody. Mamy nadzieję, że będzie to dla uczestników sprzątania lasu dobra lekcja, jak nie należy postępować i ile złego można wyrządzić dla środowiska przez swoją złośliwość i bezmyślność. Uczniowie sprzątali las w miejscach najwięcej uczęszczanych przez ludzi, takich jak ścieżki dydaktyczne czy miejsca postojowe. Zebrano prawie 30 worków odpadów począwszy od opakowań po żywności, poprzez zużyte ubrania, opakowania po lekach, skończywszy na śmieciach większego kalibru.

Akcja ekologiczna została powiązana z edukacją historyczną. Podczas rajdu odwiedziliśmy cmentarz z okresu II wojny światowej, położony nieopodal zbiegu dróg do miejscowości: Lubla, Warzyce i Bierówka. Spoczywają tu ofiary hitlerowskich zbrodni rozstrzelane w latach 1940-1944 oraz żołnierze Armii Krajowej. Naszym przewodnikiem po cmentarzu był nauczyciel historii Ryszard Zieliński .Organizatorzy szkolnej akcji:

Maria Stach

Kinga Kasińska-Stal

Przeczytano: 276 razy. Wydrukuj|Do góry