Masz problem? Chcesz zgłosić propozycję zmian w szkole? Masz ciekawy pomysł? Nie czujesz się bezpiecznie? Lubisz Naszą Szkołę? Opowiedz nam o tym: możesz zadać pytanie na szkolnej stronie internetowej **** możesz zadzwonić tel: 134463349 **** możesz napisać e-mail: xrodzice@gmail.com, xnauczyciel@gmail.com ****Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do wyrażania opinii o szkole, zgłaszania pomysłów, proponowania zmian, informowania o problemach, zadawania pytań ****

Aktualności

05 grudnia 2018 12:23 | Aktualności

Lekcja historii w Muzeum Regionalnym w Jaśle

    7 listopada uczniowie klasy 1TBB w ramach zajęć historii zwiedzili Muzeum Regionalne w Jaśle. Celem lekcji muzealnej było poszerzenie wiedzy uczniów na temat historii i dziedzictwa kulturowego miasta Jasła i regionu jasielskiego. Naszym przewodnikiem podczas zwiedzania muzeum był kustosz i dyrektor jasielskiego muzeum Pan Mariusz Świątek. Młodzież miała możliwość obejrzenia eksponatów rzemiosła artystycznego w postaci rzeźb, obrazów, militariów, numizmatów oraz kolekcji strojów ludowych. Ponadto wiele eksponatów dotyczyło kultury ludowej regionu Pogórza w tym narzędzi i sprzętów gospodarczych które stanowiły niegdyś wyposażenie tradycyjnych domów wiejskich.

Podczas wizyty w muzeum uczniowie zwiedzili również wystawę czasową „Jaślanie w walce o Niepodległość”, zorganizowaną z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wystawa poświęcona jest sylwetkom mieszkańców Jasła i okolic, którzy brali czynny udział w walce o Niepodległą Polskę. Na ekspozycji przedstawione są fotografie, dokumenty i pamiątki z okresu walk o niepodległość Polski po 123 latach niewoli.

R. Zieliński

Przeczytano: 419 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: