Masz problem? Chcesz zgłosić propozycję zmian w szkole? Masz ciekawy pomysł? Nie czujesz się bezpiecznie? Lubisz Naszą Szkołę? Opowiedz nam o tym: możesz zadać pytanie na szkolnej stronie internetowej **** możesz zadzwonić tel: 134463349 **** możesz napisać e-mail: xrodzice@gmail.com, xnauczyciel@gmail.com ****Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do wyrażania opinii o szkole, zgłaszania pomysłów, proponowania zmian, informowania o problemach, zadawania pytań ****

Aktualności

13 listopada 2018 13:14 | Aktualności

Wycieczka do Bóbrki

Uczniowie naszej szkoły w ramach ekologicznej akcji pt. „Oddziaływanie produktów ropopochodnych od wydobycia, przeróbki, do produktu końcowego. Rekultywacja terenów zielonych” zwiedzili muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce. Jest to wyjątkowo położone muzeum na terenie czynnej do dzisiaj kopalni ropy naftowej.
W otoczeniu przepięknego lasu bobrzeckiego znajdują się XIX wieczne kopanki, w których można zobaczyć naturalną ropę naftową czyli czarne złoto. Spacerując alejkami, zobaczyliśmy unikatowe urządzenia związane z przemysłem naftowym, rafineryjnym i gazowniczym, pochodzące z XX wieku. We wnętrzach budynków  przenieśliśmy się w czasy, kiedy na kopalni pracował jeszcze sam Ignacy Łukasiewicz -  dzięki nowoczesnym ekspozycjom multimedialnym.

Opiekunowie: Maria Stach, Kinga Kasińska - Stal

Przeczytano: 540 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: