Masz problem? Chcesz zgłosić propozycję zmian w szkole? Masz ciekawy pomysł? Nie czujesz się bezpiecznie? Lubisz Naszą Szkołę? Opowiedz nam o tym: możesz zadać pytanie na szkolnej stronie internetowej **** możesz zadzwonić tel: 134463349 **** możesz napisać e-mail: xrodzice@gmail.com, xnauczyciel@gmail.com ****Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do wyrażania opinii o szkole, zgłaszania pomysłów, proponowania zmian, informowania o problemach, zadawania pytań ****

Aktualności

10 października 2018 14:14 | Aktualności

Młodzież na spotkaniu z Szymonem Hołownią

27 września Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle gościła dziennikarza i publicystę, laureata wielu nagród i wyróżnień, autora książek, założyciela Fundacji Kasisi i Dobra Fabryka  – Szymona Hołownię.

Szymon Hołownia to autor kilkunastu książek o tematyce społecznej i religijnej m.in. „Kościół dla średnio zaawansowanych”, „Tabletki z krzyżykiem”, „Ludzie na walizkach”, „Bóg. Życie i twórczość”, „Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe”, „Święci codziennego użytku”, „36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni”, „Instrukcja obsługi solniczki”, „Święci pierwszego kontaktu”, „Last minute. 24h chrześcijaństwa na świecie”. W swoich książkach tłumaczy prawdy wiary na współczesny język, skłania do refleksji i rozbawia. Szerszej publiczność jest znany od roku 2008, kiedy to wraz z Marcinem Prokopem zaczął prowadzić emitowany na antenie TVN-u program rozrywkowy „Mam Talent!".

W spotkaniu z Szymonem Hołownią, które odbyło się w auli I LO uczestniczyła również liczna rzesza uczniów naszej szkoły. Dziennikarz opowiadał o swoim stosunku do życia, ewangelii Kościoła jak również o założonych  fundacjach, dzięki którym pomaga potrzebującym w Afryce. Temat Fundacji Kasisi w Zambii, prowadzonej przez Siostry Służebniczki Maryi Panny Niepokalanie Poczętej stał się głównym wątkiem jego opowieści. Autor „Jak robić dobrze” to człowiek produkujący dobro tam, gdzie zło odbiera ludziom nadzieję, radość, zdrowie i życie. Czasami mówi, że ma bliżej do Afryki, jak do Białegostoku, skąd pochodzi. Uważa, że o wielkości człowieka świadczy to, jaki jest względem innych.

Pan Szymon odpowiadał również na pytania obecnych na sali. Otwarcie, szczerze, czasem żartobliwie mówił o fundamentach swojej wiary i wyborach moralnych, mając jednocześnie dystans do siebie i otaczającego świata.

Podczas spotkania wszyscy zainteresowani mieli możliwość zakupu niektórych jego książek oraz otrzymania pamiątkowej dedykacji. Zobaczyliśmy obraz człowieka inteligentnego, oczytanego, ale przede wszystkim zobaczyliśmy osobę o dobrym sercu, która za wszelką cenę stara się nieść pomoc innym i tym próbuje nas zarazić. Nie musimy robić wielkich rzeczy, wystarczy, że w naszym życiu pojawią się drobne, dobre uczynki, że przestaniemy myśleć wyłącznie o sobie, a dostrzeżemy potrzeby drugiego człowieka. Wszystko to sprawi, że poczujemy się lepsi, a nasze życie nabierze większego sensu.

Maria Bal

Przeczytano: 650 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: