Masz problem? Chcesz zgłosić propozycję zmian w szkole? Masz ciekawy pomysł? Nie czujesz się bezpiecznie? Lubisz Naszą Szkołę? Opowiedz nam o tym: możesz zadać pytanie na szkolnej stronie internetowej **** możesz zadzwonić tel: 134463349 **** możesz napisać e-mail: xrodzice@gmail.com, xnauczyciel@gmail.com ****Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do wyrażania opinii o szkole, zgłaszania pomysłów, proponowania zmian, informowania o problemach, zadawania pytań ****

Aktualności

21 września 2018 08:54 | Aktualności

Narodowe Czytanie 2018

  7 września 2018 w Jaśle odbyła się kolejna Narodowego Czytania. Tym razem jaślanie czytali fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Dzięki tej wspaniałej inicjatywie mogliśmy poznać parę interesujących faktów z życia artysty i odbić pamiątkowe pieczęcie na przyniesionych ze sobą książkach. Czytanie fragmentów powieści pozwoliło nam na chwilę przenieść się do miejsc opisywanych przez Żeromskiego. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wybrali na tę okazję najciekawsze urywki „Przedwiośnia”, np. rewolucję w Baku, podróż Cezarego do Polski, udział w wojnie polsko – bolszewickiej, przyjazd do Nawłoci. Uczniowie ZSB,  Tomasz Jaróg z klasy 4TB oraz Karolina Setlak z klasy 2TB, zinterpretowali fragment opisujący refleksje Cezarego Baryki nad zwłokami pięknej Ormianki.

W jasielskiej akcji, która miała na celu zachęcenie mieszkańców miasta do sięgania po wielkie dzieła narodowej literatury, wzięli udział również przedstawiciele Starostwa Powiatowego, którzy odczytali fragmenty „Antologii Niepodległości”.

A. Dyrek

Przeczytano: 419 razy. Wydrukuj|Do góry