Masz problem? Chcesz zgłosić propozycję zmian w szkole? Masz ciekawy pomysł? Nie czujesz się bezpiecznie? Lubisz Naszą Szkołę? Opowiedz nam o tym: możesz zadać pytanie na szkolnej stronie internetowej **** możesz zadzwonić tel: 134463349 **** możesz napisać e-mail: xrodzice@gmail.com, xnauczyciel@gmail.com ****Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do wyrażania opinii o szkole, zgłaszania pomysłów, proponowania zmian, informowania o problemach, zadawania pytań ****

Aktualności

15 grudnia 2017 14:11 | Aktualności

Wyjazd do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie

12 grudnia   2017 roku uczniowie ZSB  uczestniczyli w wyjeździe do Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie na sztukę  pt. ,,Magiczne czasy Kabaretu Zielony Balonik’’.

Tarnowski teatr  przeniósł nas w magiczne czasy Kabaretu ZIELONY BALONIK, gdy w roku 1905 August Kisielewski wraz z grupą przyjaciół-artystów założył w kawiarni przybyłego ze Lwowa Apolinarego Jana Michalika, pierwszy w Polsce Kabaret – ZIELONY BALONIK, poddający krytyce dziwactwa mieszczańskiego Krakowa. Kawiarnia bardzo szybko stała się miejscem spotkań artystów, literatów, dziennikarzy i całej krakowskiej cyganerii. Otwarcie Zielonego Balonika nastąpiło w dniu 7 października 1905 roku. Jako kabaret artystów był on instytucją o charakterze elitarnym.

Aktorzy Tarnowskiego Kabaretu Literackiego, bez zbędnego uwspółcześnienia,   zaprezentowali teksty, które wykonywali artyści w Jamie Michalika.

Wyjazd do teatru wzbudził wiele pozytywnych emocji, o czym świadczyły uśmiechy, brawa i komentarze po zakończonym spektaklu.

 Magdalena Brocławik, Elżbieta Babiarz

Przeczytano: 1089 razy. Wydrukuj|Do góry