Masz problem? Chcesz zgłosić propozycję zmian w szkole? Masz ciekawy pomysł? Nie czujesz się bezpiecznie? Lubisz Naszą Szkołę? Opowiedz nam o tym: możesz zadać pytanie na szkolnej stronie internetowej **** możesz zadzwonić tel: 134463349 **** możesz napisać e-mail: xrodzice@gmail.com, xnauczyciel@gmail.com ****Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do wyrażania opinii o szkole, zgłaszania pomysłów, proponowania zmian, informowania o problemach, zadawania pytań ****

Aktualności

13 grudnia 2017 11:02 | Aktualności

Młodzież na lekcjach bibliotecznych w MBP

   Żyjemy w czasach, w których korzystanie ze współczesnych technologii , zwłaszcza Internetu,  absorbuje młodych ludzi tak bardzo, że kontakt z wartościową lekturą staje się coraz rzadszy.  Zmiana tego stany rzeczy  nie jest łatwym  zadaniem. Zajęcia przeprowadzone w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle mają właśnie na celu zachęcenie młodzieży do zapoznania się z zasobami biblioteki i sięgania po ciekawe ksiażki. W grudniu na takich zajęciach były klasy pierwsze technikum. Klasa 1TA wzięła udział w lekcji na temat teatru „ Z maską w tle – historia teatru”, natomiast uczniowie klasy 1TB uczestniczyli w zajęciach „Terra artis – korespondencja sztuk na przykładzie obrazu Powrót syna marnotrawnego Rembrandta i piosenki Syn marnotrawny Jacka Kaczmarskiego”.
    Pracownicy MBP zachęcali również młodzież do aktywnego spędzania wolnego czasu w licznych oddziałach biblitecznych oraz pracy w wolontariacie. Swoim czytelnikom biblioteka proponuje spotkania autorskie, promocje książek, warsztaty, wystawy, konkursy, happeningi, festyny. We wszystkich działaniach stara się odpowiadać na potrzeby społeczności lokalnej, dlatego gości czołowe postaci polskiej literatury współczesnej, a także promuje autorów związanych z regionem i wydawnictwa dotyczące Jasła.

Anna Dyrek

Przeczytano: 762 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: