Masz problem? Chcesz zgłosić propozycję zmian w szkole? Masz ciekawy pomysł? Nie czujesz się bezpiecznie? Lubisz Naszą Szkołę? Opowiedz nam o tym: możesz zadać pytanie na szkolnej stronie internetowej **** możesz zadzwonić tel: 134463349 **** możesz napisać e-mail: xrodzice@gmail.com, xnauczyciel@gmail.com ****Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do wyrażania opinii o szkole, zgłaszania pomysłów, proponowania zmian, informowania o problemach, zadawania pytań ****

Aktualności

15 listopada 2017 13:46 | Aktualności

Lekcja historii w Parku Miejskim w Jaśle

6 listopada uczniowie klasy 4TB odbyli zajęcia z historii w plenerze. Miejscem poznawania zabytków i historii Jasła był Park Miejski w Jaśle. Celem lekcji było poszerzenie wiedzy uczniów na temat historii i dziedzictwa kulturowego miasta Jasła oraz wzmocnienie postawy patriotyzmu lokalnego.

Młodzież zapoznała się z historią Parku Miejskiego, w którym znajdują się: zabytkowa Glorietka z wizerunkiem Eola, boga wiatrów, Pomnik Tadeusza Kościuszki wykuty w wapieniu na piaskowcowym cokole, Grób Nieznanego Żołnierza jako symboliczny pomnik poświęcony pamięci osób poległych za Ojczyznę, Pomnik Armii Krajowej, który znajduje się na skwerze Zenona Soboty.

Lekcja historii była inspiracją do licznych dyskusji pogłębiających wiedzę młodzieży na temat przeszłości naszego regionu. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała efektywnej nauce historii w terenie.

Ryszard Zieliński

Przeczytano: 783 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: