Masz problem? Chcesz zgłosić propozycję zmian w szkole? Masz ciekawy pomysł? Nie czujesz się bezpiecznie? Lubisz Naszą Szkołę? Opowiedz nam o tym: możesz zadać pytanie na szkolnej stronie internetowej **** możesz zadzwonić tel: 134463349 **** możesz napisać e-mail: xrodzice@gmail.com, xnauczyciel@gmail.com ****Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do wyrażania opinii o szkole, zgłaszania pomysłów, proponowania zmian, informowania o problemach, zadawania pytań ****

Aktualności

25 października 2017 14:02 | Aktualności

33. Rocznica Męczeńskiej Śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

   19 października 2017r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Jaśle odbyła się konferencja naukowa, poświęcona pamięci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Należy pamiętać, że ks. Jerzy Popiełuszko był kapelanem ,,Solidarności''. 19 października 1984r. oficerowie SB, po porwaniu i brutalnym  pobiciu księdza Jerzego, wrzucili go do Wisły na tamie we Włocławku.
   Podczas konferencji dr Mariusz Krzysztofiński, przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej, wygłosił  referat pn. ,,Relacje bł. ks. Jerzego Popiełuszki z abp. Ignacym Tokarczukiem''.                                                                                                                         

W tym samym dniu delegacja uczniów ZSB, wraz ze Sztandarem Szkoły, uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej, w intencji rychłej kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nabożeństwo  odbyło  się w kościele  pw. św. Stanisława BM w Jaśle.

Obchody  33. Rocznicy Męczeńskiej Śmierci bł. ks. Jana Popiełuszki zostały zorganizowane z inicjatywy Starosty Jasielskiego, Instytutu Pamięci Narodowej O. Rzeszów, Stowarzyszenia ,, Solidarni'' w Jaśle, NSZZ ,, Solidarność'' Region Podkarpacie O. Jasło.

Magdalena Brocławik
Katarzyna Trzeciak - Olbrot

Przeczytano: 748 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: