ZESPÓŁ SZKÓŁ BUDOWLANYCH JASŁO im. Króla Kazimierza Wielkiego *1969*
https://zsb.jaslo.pl

03 grudnia 2018 13:51 | Aktualności

Wszystko dla Niepodległej...

  28 listopada 2018 roku w Młodzieżowym Domy Kultury, na fali radosnego świętowania 100-lecia Odzyskania Niepodległości, odbył się Powiatowy Przegląd Teatralny, współorganizowany przez MDK w Jaśle i Liceum Ogólnokształcące w Kołaczycach, pod Patronatem Honorowym Starosty Jasielskiego.

  Na MDK- owej scenie Zespół Szkół Budowlanych  zaprezentował, przygotowany przez uczniów pokaz artystyczny, który uświetniła swoim śpiewem uczennica naszej szkoły Natalia Spólnik.

  Otwierając Przegląd, Antoni Salacha, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach, zauważył doniosłość i znaczenie takich inicjatyw dla rozwijania i promocji artystycznych pasji oraz uczenia młodych ludzi wartości i patriotyzmu. Szkolny teatr to przecież ważna rozmowa o ważnych sprawach. Jurorzy: Pani Helena Gołębiowska, Pani Małgorzata Piotrowska oraz Pan Andrzej Papciak, obserwujący występy młodych artystów, podkreślali różnorodność i dojrzałość prezentacji, duży ładunek głębokich treści, oraz pełny  wachlarz emocji -  od wzruszenia i  łez,  po entuzjastyczną radość. A wszystko dla Niepodległej…

                                             Karina Skowron