Masz problem? Chcesz zgłosić propozycję zmian w szkole? Masz ciekawy pomysł? Nie czujesz się bezpiecznie? Lubisz Naszą Szkołę? Opowiedz nam o tym: możesz zadać pytanie na szkolnej stronie internetowej **** możesz zadzwonić tel: 134463349 **** możesz napisać e-mail: xrodzice@gmail.com, xnauczyciel@gmail.com ****Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do wyrażania opinii o szkole, zgłaszania pomysłów, proponowania zmian, informowania o problemach, zadawania pytań ****

Aktualności

27 czerwca 2019 13:55 | Aktualności

Uroczysta akademia na zakończenie roku szkolnego 2018/2019

   Pożegnaliśmy już rok szkolny 2018/2019. Na uroczystej akademii uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Dyrekcja doceniła również zaangażowanie młodzieży w pracę na rzecz innych ludzi, działalność wolontariacką oraz promocję naszej szkoły w środowisku lokalnym.
Pani Dyrektor Dorota Czernecka podziękowała uczniom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym szkoły za rok ciężkiej, wytężonej pracy i życzyła wszystkim udanych wakacji.

   W związku z zakończeniem kadencji sprawowania funkcji dyrektora szkoły, postanowiła skorzystać z okazji, by podziękować również swoim współpracownikom za zaangażowanie we wspólne tworzenie placówki nowoczesnej i otwartej na potrzeby uczniów i ich rodziców. Pani Dyrektor wyraziła wdzięczność wszystkim, którzy wspierali ją podczas pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji przez ostatnie 20 lat, wraz z nią przyczyniali się do rozwoju szkoły, realizacji projektów unijnych, a przede wszystkim budowania życzliwej atmosfery. 

   Wzruszenie ścisnęło nasze gardła, ponieważ pani Dorota Czernecka prowadziła nas opiekuńczą ręką przez 20 lat. Zespół Szkół Budowlanych w dzisiejszym kształcie zawdzięczamy jej pasji, profesjonalizmowi i wizji, opartej na tradycjach i wartościach. W tym czasie przeżyliśmy niejedną burzę w oświacie, a przede wszystkim pamiętną powódź. Dzięki energii i charyzmie pani Dyrektor, całe środowisko szkolne solidarnie pracowało przy oczyszczaniu budynku szkolnego, jednocześnie wypełniając obowiązki pedagogiczne. Ogromny remont szkoły po powodzi, systematyczne  jej doposażanie, także dzięki środkom z Unii Europejskiej, sprawiły, że dzisiaj „jasielska budowlanka” to świetnie funkcjonująca, nowoczesna placówka, w której panuje niepowtarzalny klimat.

    Wraz z Panią Dyrektor, po 19 latach pracy na stanowisku wicedyrektora, ze swojej funkcji zrezygnował pan Leszek Wierzgacz. On również, mimo wielu własnych obowiązków, zawsze znajdował czas dla uczniów i nauczycieli, wszystkim chętnie pomagał, doradzał i starał się znaleźć optymalne rozwiązanie. Po wielu latach koordynowania zadań z zakresu kształcenia zawodowego stał się ekspertem w tej dziedzinie. Nie ma sobie równych także w wypełnianiu i kontrolowaniu dokumentacji oraz układaniu planu lekcji.  

   Uroczysta akademia zakończenia roku szkolnego stała się świetną okazją do podziękowania Pani Dorocie Czerneckiej oraz Panu Leszkowi Wierzgaczowi za wysiłek włożony w kierowanie szkołą. Na szczęście rezygnacja ze stanowisk nie oznacza pożegnania.  W kolejnym roku szkolnym oboje postanowili pozostać w szkole jako nauczyciele teoretycznych przedmiotów zawodowych. Mamy zatem nadzieję, że jeszcze nie raz wesprą nas swoją wiedzą i radą.

   Grono pedagogiczne, przedstawiciele Rady Rodziców i Samorządu Szkolnego wyrazili wdzięczność za to, że zawsze, nawet w najtrudniejszych chwilach, służyli pomocą, dzielili się swoim doświadczeniem, wspierali swoich uczniów, rodziców i współpracowników oraz stworzyli w szkole przyjazną atmosferę. Życzymy, aby udało im się zrealizować wszystkie marzenia i projekty.

   Młodzież podziękowała dyrekcji, swoim wychowawcom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły pięknym programem artystycznym, przygotowanym pod kierunkiem p. Kariny Skowron. Występ uczniów urozmaiciły piosenki w wykonaniu niezwykle uzdolnionych wokalistek - Klaudii Stoś i Natalii Spólnik.

A. Dyrek

Przeczytano: 837 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: