Masz problem? Chcesz zgłosić propozycję zmian w szkole? Masz ciekawy pomysł? Nie czujesz się bezpiecznie? Lubisz Naszą Szkołę? Opowiedz nam o tym: możesz zadać pytanie na szkolnej stronie internetowej **** możesz zadzwonić tel: 134463349 **** możesz napisać e-mail: xrodzice@gmail.com, xnauczyciel@gmail.com ****Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do wyrażania opinii o szkole, zgłaszania pomysłów, proponowania zmian, informowania o problemach, zadawania pytań ****

Aktualności

06 marca 2018 13:10 | Aktualności

DNI OTWARTE ZSB

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie  Zespółu Szkół Budowlanych w Jaśle zapraszają uczniów kończących gimnazja na „Dni Otwarte”, które odbędą się w dniach 12-15 marca 2018r.  W programie przewidziany został „Spacer po ZSB”, a także podglądanie ćwiczeń geodetów, techników budownictwa, techników architektury krajobrazu oraz monterów zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Chętni mogą również sprawdzić swoje siły na zajęciach praktycznej nauki zawodu: np. nałożyć dekoracyjny tynk cienkowarstwowy, wymurować  fragment ścianki, ułożyć kawałek podłogi panelowej czy okładziny z płytek ceramicznych.

Szkoła, w skład której wchodzą Technikum Nr 5 i Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 5, proponuje kształcenie w kierunkach:

W Technikum Nr 5:

  • Technik budownictwa – uczniowie poznają zasady projektowania budynków, technologii systemów wznoszenia, sporządzania kosztorysów, przygotowania  dokumentacji przetargowej i organizacji robót budowlanych. Ponadto uczniowie zdobywają kwalifikacje w zakresie wykonywania robót murarskich i tynkarskich.
  • Technik geodeta - nowoczesny kierunek dla osób, które interesują się zagospodarowaniem terenu, sporządzaniem opracowań geodezyjnych i kartograficznych, wykonywaniem pomiarów realizacyjnych, inwentaryzacyjnych, powykonawczych i kontrolnych obiektów budowlanych. Absolwenci zdobywają również kwalifikacje w zakresie obsługi geodezyjnej inwestycji budowlanych oraz wykonywania prac geodezyjnych związanych z katastrem i gospodarką nieruchomościami.
  • Technik architektury krajobrazu  - po jego ukończeniu absolwent będzie przygotowany do opracowywania projektów ogrodów, urządzania i pielęgnacji terenów zielonych i zadrzewień, urządzania i konserwacji obiektów małej architektury krajobrazu.  
    Architekt krajobrazu modeluje otoczenie, upiększa i chroni naturę - ponadto jest technikiem, inżynierem, znawcą w wielu branżach, a także artystą.

Ukończenie technikum i zdanie egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie upoważnia do otrzymania dyplomu technika, a także umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości i kontynuowanie kształcenia na wszystkich kierunkach wyższych uczelni.

Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 5daje możliwość zdobycia kwalifikacji w zawodzie:

  • Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie – od lat najpopularniejszy kierunek w branży budowlanej, dający szeroki wachlarz kwalifikacji, obejmujących wszystkie prace wykończeniowe w budownictwie, takich jak: montaż systemów suchej zabudowy, wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich oraz posadzkarsko-okładzinowych. Absolwent bez trudu może znaleźć zatrudnienie w firmach remontowo-budowlanych lub samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą.

Wszyscy absolwenci po zdaniu egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie otrzymują dyplomy w języku polskim oraz suplementy w języku angielskim, respektowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Nasi uczniowie nie muszą martwić się o praktyki zawodowe ani o przyszłą pracę. Zespół Szkół Budowlanych przygotowuje  do wykonywania zawodu, organizuje praktyki, aktywnie współpracuje z firmami z branży budowlanej, geodezyjnej i ogrodniczej, a także wyższymi uczelniami.

Przeczytano: 2083 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: