Masz problem? Chcesz zgłosić propozycję zmian w szkole? Masz ciekawy pomysł? Nie czujesz się bezpiecznie? Lubisz Naszą Szkołę? Opowiedz nam o tym: możesz zadać pytanie na szkolnej stronie internetowej **** możesz zadzwonić tel: 134463349 **** możesz napisać e-mail: xrodzice@gmail.com, xnauczyciel@gmail.com ****Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do wyrażania opinii o szkole, zgłaszania pomysłów, proponowania zmian, informowania o problemach, zadawania pytań ****

Aktualności

24 lutego 2017 22:40 | Aktualności

Sukces matematyczny Arkadiusza Starościka

4 lutego 2017 roku odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle etap powiatowy XVII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego im. Franciszka Lei.

Naszą szkołę reprezentował uczeń z klasy III TA Arkadiusz Starościk, który zajął IV lokatę i zakwalifikował się do etapu rejonowego XVII Podkarpackiego Konkursu Matematycznego. Etap rejonowy odbędzie się 11 marca 2017 r. w I LO w Sanoku.

Arkadiusz Starościk był jedynym uczniem z Powiatu Jasielskiego, który reprezentował technikum.  Uczniowie otrzymali do rozwiązania 5 zadań otwartych w czasie 150 minut.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy i umiejętności matematycznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz diagnozowanie umiejętności uczniów pod kątem odkrywania talentów matematycznych.

To już trzeci konkurs matematyczny Arkadiusza w bieżącym roku szkolnym. Dotychczasowe konkursy to:

  • Jasielski Konkurs Matematyczny im. Hugona Steinhausa.
  • Konkurs Matematyczny im. Prof. J. Marszała

Gratulujemy Arkadiuszowi i życzymy kolejnych sukcesów!

Urszula Pochroń

Przeczytano: 463 razy. Wydrukuj|Do góry