Masz problem? Chcesz zgłosić propozycję zmian w szkole? Masz ciekawy pomysł? Nie czujesz się bezpiecznie? Lubisz Naszą Szkołę? Opowiedz nam o tym: możesz zadać pytanie na szkolnej stronie internetowej **** możesz zadzwonić tel: 134463349 **** możesz napisać e-mail: xrodzice@gmail.com, xnauczyciel@gmail.com ****Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do wyrażania opinii o szkole, zgłaszania pomysłów, proponowania zmian, informowania o problemach, zadawania pytań ****

Aktualności

03 października 2016 21:53 | Aktualności

Architekci Krajobrazu z wizytą w Arboretum

Arboretum to miejsce, w którym uprawia i kolekcjonuje się drzewa i krzewy oraz zwykle prowadzi badania nad nimi. To szczególny rodzaj ogrodu botanicznego.

W Arboretum w Bolestraszycach zgromadzono kilka tysięcy gatunków, odmian, form roślin w kolekcjach m.in. dendrologicznej, pomologicznej, roślin wodnych, bagiennych, rzadkich, zagrożonych, ginących i chronionych we florze polskiej, roślin z rodziny wrzosowatych oraz szklarniowych, użytkowych i biblijnych. W kolekcji dendrologicznej zgromadzono m.in. cisy (Taxus), magnolie (Magnolia), różaneczniki (Rhododendron) oraz liczne nasadzenia cypryśnika błotnego (Taxodium distichum), metasekwoi chińskiej (Metasequoia glyptostroboides), kłokoczki południowej (Staphylea pinnata) i miłorzębu dwuklapowego (Ginkgo biloba).

Arboretum w Bolestraszycach prowadzi również działalność edukacyjną dzięki funkcjonującemu tam Centrum Edukacji Dziedzictwa Kulturowo-Przyrodniczego Dla Dzieci i Młodzieży, które prowadzi różne formy zajęć edukacyjnych. 27.09.2016r. młodzi adepci z klasy I i II kierunku architektura krajobrazu z Zespołu Szkół Budowlanych w Jaśle uczestniczyli w zajęciach o temacie „Rodzime gatunki drzew i krzewów”. Oprócz charakterystycznych cech poszczególnych roślin poznali sposoby ich rozpoznawania na podstawie specjalnych kluczy do oznaczania roślin. Tym samym wzbogacili w dużym stopniu swoją wiedzę o roślinach, sposobie ich życia oraz warunkach w jakich żyją.

Agnieszka Lipińska-Przewoźnik

nauczyciel ZSB

Przeczytano: 988 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: