Masz problem? Chcesz zgłosić propozycję zmian w szkole? Masz ciekawy pomysł? Nie czujesz się bezpiecznie? Lubisz Naszą Szkołę? Opowiedz nam o tym: możesz zadać pytanie na szkolnej stronie internetowej **** możesz zadzwonić tel: 134463349 **** możesz napisać e-mail: xrodzice@gmail.com, xnauczyciel@gmail.com ****Zachęcamy wszystkich Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do wyrażania opinii o szkole, zgłaszania pomysłów, proponowania zmian, informowania o problemach, zadawania pytań ****

Aktualności

21 września 2016 09:40 | Aktualności

Jasielskie Narodowe Czytanie 2016

  We wrzesniu na jasielskim rynku odbyła sie akcja Narodowego Czytania „Z Sienkiewiczem w Starożytnym Rzymie”. W internetowym plebiscycie wybrano "Quo vadis". Do wspólnego czytania wraz z uczniami jasielskich szkół zgłosili się przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta, Miejskiej Biblioteki Publicznej i Jasielskiego Domu Kultury. Ta wspaniała inicjatywa pozwoliła nam na chwilę przenieść się w świat starożytnego Rzymu i czasy pierwszych chrześcijan.

   Warto pamiętać, że rok 2016 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Henryka Sienkiewicza. Takie uhonorowanie pisarza wiaze się z przypadającą w tym roku 170. rocznicą urodzin i 100. rocznicą śmierci naszego Noblisty.
   "Henryk Sienkiewicz to pierwszy Polak uhonorowany Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury, doceniony za całokształt twórczości i – jak wówczas stwierdzono – rzadko spotykany geniusz, który wcielił w siebie ducha Narodu" - podkreślano w ustawie.

   Uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych wzięli udział w akcji Narodowego Czytania, która miała na celu zachęcenie słuchaczy do sięgania po wielkie dzieła narodowej literatury.

Anna Dyrek

 

Przeczytano: 611 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: